Organizim Madhështor : Aston Villa - Arsenal.

 30 May
 Arsenal Kosovo Supporters Club
 Kosova - 38000 - Prishtinë - Kosovo
 Arsenal Kosovo Supporters Club
Me 30 maj e Shtune 2015, ku takohen dy skuadrat angleze për trofeun e FA CUPES, ne stadiumin Wembley. Duke filluar nga ora 18:30. Arsenal Kosovo Supporters Club,Organizimi i radhës për grumbullimin e Fansave të Arsenalit në një vend. Finalja e madhe ne Wembley, Arsenali takohet me Aston Villen për trofeun e rëndësishem të FA CUP, ku shpresojmë që të jemi në numër sa më të madhë në Kryeqytet ,duke filluar nga ora 17:00 mblidhemi të gjithë tek "Bibloteka Kombëtare" ku të gjithë do bëjmë foto dhe njëkohësisht video. Hyrja në Atele do jetë me bileta, Cmimi i biletës është modest 0.50 cent. Ku edhe paratë e mbledhura nga biletat do shpenzohen per fishekzjarre dhe për mjete te tjera piroteknike per feste, po ashtu do te jete nje koreografi e veqante per këtë nate, ku të gjithë duhet te jemi te pranishëm. Hyrja ne atele behet nga ora 18:15, nuk lejohet asnjë person te hyjë para kohe te gjithë do jemi te kordinuar, prandaj merrni shallat,fanellat, flamujt, gjithqka që keni të Arsenalit sepse me 30 Maj diqka do festohet. Eja edhe ti me gjithë shoqërinë Gunner'se. Ju mirëpresim te gjithëve. Me,Respekt Organizatorët !

More Events In Prishtinë