ONE REPUBLIC/ 1 JUNE/ ARENA BORIS TRAJKOVSKI/ SKOPJE

 01 June
 
  - - -
 Avalon Produkcija
Official Event Page ПАРТЕР – 990,оо денари; ТРИБИНА (СЕДЕЊЕ) - 1200,оо денари; ФАН ПИТ – 1500,оо денари; ВИП ГАЛЕРИЈА – 1500,оо денари; Почитувани, Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека најактуелната светска поп-рок група „One Republic“ доаѓа во Скопје на 1ви Јуни. За да престанат изјавите дека во Македонија веќе неколку години не доаѓаат свежи и актуелни артисти, Авалон Продукција се потруди да донесе нешто најсвежо и најактуелно во светски рамки во моментов. One Republic - групата која го покори целиот свет и ги освои сите светски топ листи со третиот албум „Native World“ и сингловите „Counting stars“, „If I Lose Myself“, „I Lived“ како и многу други хитови, доаѓа во Скопје и ќе одржи концерт на 1ви Јуни во арената Борис Трајковски.. Тоа што му дава навистина сензационална нота на овој концерт во Скопје е фактот што не само што доаѓа бенд со продадени повеќе од 5 милиони примероци од своите албуми како и повеќе од 9 милиони синглови, туку за првпат во Македонија доаѓа бенд кој што промовира актуелен албум кој бил на врвовите на светските топ листи од обете страни на атлантикот и во Америка и во Европа како што е случајот со албумот „Native World“, што ако не се лажеме досега се нема случено со ниту едно гостување на некој од артистите во нашава земја. Кога е пак во прашање вртењето по радио станиците и телевизиите насекаде низ светот па и во Македонија со актуелните синглови како што се „Apologize“, „Counting stars“, „If I Lose Myself“, „I Lived“, тука навистина се е кристално јасно – One Republic се дефинитивно најактуелениот поп - рок бенд во светот во моментов. Бендот доаѓа во Македонија во склоп на својата летна светска турнеја на која ќе настапат и како headliner-и на многу големи светски фестивали. Инаку One Republic во моментов е на актуелна европска турнеја на која најблиску во регионов доаѓа во Словенија на 16ти Ноември во Арена Стожице - концертот е распродаден две недели пред одржување со неверојатни 16.000 продадени билети! За концертот на One Republic кој ќе се одржи на 1-ви Јуни во арената Борис Трајковски, билетите се веќе во продажба. Ваша, Авалон Продукција http://onerepublic.com/ https://www.facebook.com/OneRepublic?fref=ts

More Events In

 15 December, Thursday