Fakulteti i Shkencave te Natyres 21-24Maj, Udhetim ne Budapest,Vienna dhe Bukuresht!

 21 May
 Budapest, Hungary
  - <> - -
 Keshilli Studentor Fshn
Kete radhe Keshilli Studentor Organizon nje udhetimi fantasktik. 21-24Maj , 3Nete-4Dite, Tirane - Bukuresht - Budapest - Vienna - Dubrovnik - Tirane. Njerezit rendin gjithmone pas shkelqimit, i shtyn deshira, nevoja ,kurioziteti per te pare dhe njohur nga afer kulturat e vendeve te Europes Qendrore dhe Lindore si Bukureshti, Viena, Budapesti dhe Dubrovniku. Nese mendoni dhe ju si ne atehere jeni te mirepritur te bashkkoheni ne udhetimin ne keto kryeqytete te jashtzakonshme te historise dhe kultures, aty ku historia dhe kultura flasin me gjuhen e fakteve, aty ku njerezit ngriten qyteterime te paperseritshme te historise dhe kultures Europiane dhe jo vetem.. ..E fillojm Turin me nje nate fjetje ne Bukuresht per tu nisur me pas dy nete drejte Kryeqytit te Hungarise Budapest ne lumin e famshem Danub qe e ndan ne dy pjese Buda dhe Pest dhe per te perfunduar nje vizite nje ditore ne Vienne, e ku me pas kthimi do behet per ne Tirane me ndalese ne Dubrovnik. GUIDA NE DUHETIM Dita 1 - Nisja nga Tirane ne oren 05:00 tek Sheshi " Nene Tereza". Udhetimi drejt Bukureshtit. Pas arrtijes ne Bukuresht behet dhe akomodimi ne hotel, me pas vizita ne venet historike si Pallati i Causheskut, gjithashtu dhe vizite ne Keshtjellen e Drakules etj. Ne darke fillon jete nate e paharrueshme. Dita 2 - Pas mengjesit ne Hotel, rreth ores 08:30, nisja per ne Budapest, i cili konisderohet si një nga qytetet më të bukura në Evropë. Pjesa e përcaktuar nga UNESCO si Trashëgimi Botërore përfshin brigjet e Danubit, Lagjen Kalaja e Budës, Bulevardin Andrássy, Sheshin e Heronjve dhe hekurudhën nëntokësore Millenium, e dyta më e vjetër në botë. Të tjera përfshijnë një total prej 80 burime gjeotermale, sistemi i ujërave termike shpellore më i madh në botë, sinagoga e dytë më e madhe, dhe godina e Parlamentit e treta më e madhe. Pas arritjes ne behet akomodimi ne hotel dhe pasdite fillojme me gudie ne qendrat historike te siperpermendura. Ne darke fillojna jeta e nates sipas menyres Hugareze :)) Dita 3 - Pas mengjesit, Turi i Budapestit: Qyteti i Vjeter, Sheshi i Heronjeve,Pralamenti vizta ne kalane e Budes etj. Kurse pasdite shetitje me anije neper danubim me anije! Ne darke fillojna jeta e nates sipas menyres Hugareze :)) Dita4 - Pas mengjesit ne Hotel behet nisja drejte Vinnes, arritja ne Viene dhe turi panoramik duke perfshire Keshtjellen e Hasburgeve dhe Qendren e Vienes dhe me pas do behet nisja drejte Tiranes me ndalese ne Dubrovnik. I gjithe ky udhetim fantastik kushton vetem 159€. Ne cmim perfshihet: 1 - Udhetimi me autobus komod vajtie-ardhje. 2 - Akomodimi hotel 3 nete 3 - Megjesi ne cdo hotel 4 - Guida. 5 - Siguracioni ne udhetim Info dhe rezerveime 069 57 60 549 Klement Vatoci ****Afati i fundit per rezervim 10Maj****

More Events In

 19 November, Saturday
 
 15 December, Thursday