Fakulteti i Ekonomise - 21-24 Maj Udhetim Budapest-Bukuresht-Viene

 21 May
 Budapest, Hungary
  - <> - -
 Keshilli Studentor Fakulteti Ekonomise
KSFE prezanton eventin special te perfundim te vitit shkollor! Udhetimi fantastik drejt disa prej qyteteve me te bukura Europiane. Kete here do te drejtohemi ne Danub. Udhetime magjike me anije ne brigjet e Danubit, vizita ne pallatet madheshtore perandorake, keshtjella te baroneve mesjetare, thesare baziliska, katedrale e shume te tjera! Te gjitha keto per nje cmim prej vetem 159 Euro ne datat 21-24 Maj. E fillojm Turin me nje nate fjetje ne Bukuresht per tu nisur me pas dy nete drejte Kryeqytit te Hungarise Budapest ne lumin e famshem Danub qe e ndan ne dy pjese Buda dhe Pest dhe per te perfunduar nje vizite nje ditore ne Vienne, e ku me pas kthimi do behet per ne Tirane me ndalese ne Dubrovnik. GUIDA NE UDHETIM Dita 1 - Nisja nga Tirane ne oren 05:00 tek Sheshi " Nene Tereza". Udhetimi drejt Bukureshtit. Pas arrtije ne Bukuresht behet dhe akomodimi ne hotel, me pas vizita ne venet historike si Pallati i Causheskut, gjithashtu dhe vizite ne Keshtjellen e Drakules etj. Ne darke fillon jete nate e paharreshme. Dita 2 - Pas mengjesit ne Hotel, rreth ores 08:30, nisja per ne Budapest, i cili konisderohet si një nga qytetet më të bukura në Evropë. Pjesa e përcaktuar nga UNESCO si Trashëgimi Botërore përfshin brigjet e Danubit, Kalaja e Budës, Bulevardin Andrássy, Sheshin e Heronjve dhe hekurudhën nëntokësore Millenium, e dyta më e vjetër në botë. Të tjera përfshijnë një total prej 80 burime gjeotermale, sistemi i ujërave termike shpellore më i madh në botë, sinagoga e dytë më e madhe, dhe godina e Parlamentit e treta më e madhe. Pas mberritjes behet akomodimi ne hotel dhe pasdite fillojme me gudie ne qendrat historike te siperpermendura. Ne darke fillojna jeta e nates sipas menyres Hugareze :)) Dita 3 - Pas mengjesit, Turi i Budapestit: Qyteti i Vjeter, Sheshi i Heronjeve,Pralamenti vizta ne kalane e Budes etj. Kurse pasdite shetitje me anije neper lumin Danub! Duke vijuar ne mbremje me party ne nje nga klubet e Budapestit. Dita4 - Pas mengjesit ne Hotel behet nisja drejte Vinnes, arritja ne Viene dhe turi panoramik duke perfshire Keshtjellen e Hasburgeve dhe Qendren e Vienes, Parlamentin, Katedralen, Sheshi Stefan Platz dhe me pas do behet nisja drejte Tiranes me ndalese ne Dubrovnik. I gjithe ky udhetim fantastik kushton vetem 159€. Ne cmim perfshihet: 1 - Udhetimi me autobus komod vajtie-ardhje. 2 - Akomodimi hotel 3 nete 3 - Megjesi ne cdo hotel 4 - Guida. 5 - Siguracioni ne udhetim Info dhe rezerveime 069 30 30 898 069 22 69 764

More Events In

 15 December, Thursday